1. 7. 2022 KOMUNITNÍ ODPOLEDNE S PUTOVÁNÍM

Společné setkání s putováním v blízkosti města přineslo mnoho zajímavých a hlubokých postřehů, zamyšlení a poznání.

KOMUNITNÍ ODPOLEDNE S PUTOVÁNÍM 1.7.2022

V pátek odpoledne, první den prázdnin, jsme odstartovali léto setkáním v přátelském kruhu na zahradě Medou.

Do poslední chvíle se nám nad hlavami vznášely otazníky „bude bouřka, průtrž…nebo nebude?....půjdeme putovat nebo ne?“ Počasí bylo velmi nejisté. Vše dopadlo skvěle. V zahradě Medou se nás tentokrát sešla spíše komorní skupinka. Nicméně kvalita prožitků byla o to hlubší.

Úvodní kruh sdílení a seznamování přinesl téma respektu. Kamarádi s handicapem zmínili, že uplynulá pandemická doba přinesla větší respekt k vnímání jich jako osob s handicapem. Jako by si všichni lidé uvědomili svoji větší zranitelnost. To bylo velmi zajímavé a silné poznání.

Navázali jsme na něj a zamýšleli se nad tím, jak tato doba proměnila nás jako jednotlivce a nás jako společnost či krajinu.

K proměně krajiny jsme se znova vrátili při putování v blízkosti města. Přišla řeč na odumírání starých stromů, zdravých buků nebo chování zvířat. Každý měl nějaký zajímavý postřeh.

Během celého putování právě lidé s postižením, kteří se společných doprovázených poutí účastnili již mnohokrát, intenzivně a s radostnou nostalgií vzpomínali na uplynulé pouti a prožitky s nimi spojené. Vzpomínali na to, jak náročné terény překonali. Přišla řeč na to, jak Pavel (vozíčkář) s pomocí zvládl vyjít schody na Zelenou Horu. Vyvstala vzpomínka, jak Vašek s francouzskými holemi ušel 8km pouť bez jakékoliv jiné pomoci. Vzpomínka na to, jak Zbyněk (vozíčkář) bravurně jen na zadních kolech sjel štětovou cestu z hradu Orlík……Vzpomínky se vynořovaly jedna za druhou. S radostí a potěšením za zvládnuté.

Taková vzpomínka nese i odhodlání do příštích výzev.

Závěrečný kruh dne, opět v zahradě Medou, zvědomil a shrnul přínos celého dne. Především hloubku, v jaké se toto setkání neslo. Hovory plynuly v hlubších zamyšleních a souvislostech. To bylo velmi cenné zjištění. Další přínos byl citelný právě v oněch intenzivních vzpomínkách na uplynulé poutě se všemi jejich překážkami. Z toho jasně vyplývá, že tato činnost měla a má velký smysl.

Děkujeme Nadačnímu fondu pro Pelhřimovsko za podporu takové akce.

FOTOGALERIE

NAPSALI O NÁS:

www.zijushandicapem.cz

 

 

 

O nás

Kruhcentrum, z. s
IČ: 02072491
Mírová 1247, 396 01  Humpolec 
Tel:   736 442 694, 776 780 801
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
BANKOVNÍ SPOJENÍ
Fio banka,a.s., číslo účtu: 2501138648/2010
Facebook logo

Newsletter