28. 09. 2019 SPOLEČNÁ DOPROVÁZENÁ POUŤ NA LEVÝ HRADEC

Stopy sv. Václava zavedly skupinu poutníků až na první přemyslovské hradiště Levý Hradec.

 Svatováclavská společná doprovázená pouť vedla, jak jinak, po stopách sv. Václava a dovedla nás až k prvním Přemyslovcům na pravděpodobně první přemyslovské hradiště v ČR, na Levý Hradec. Zároveň jde o známé poutní místo. Sešla se tentokrát různorodá skupinka obohacená o nové poutníky.

 

Vzhledem k tomu, že jsme doputovali k počátkům rodu českého, nesla pouť téma rodu. Tedy zamyšlení, co nese můj rod. Jaká pozitiva a negativa. Co bychom raději pozapomněli a na co rádi navážeme. Jaké poselství a poučení náš vlastní rod nese.

 

Cesta pouti byla bohatá na neobvyklé a krásné výhledy. Připomněli jsme si skrze ně, jak se mění problém či situace, pokud se nám podaří poodstoupit a nahlédnout na ni trochu „z výšky“. V reálu jsme mohli vidět, jak krásný a majestátní pražský hrad z úplně jiného pohledu vypadá jako pár malých věžiček, že se ani nechtělo věřit, že je to opravdu Pražský hrad. Kdybychom toto přenesli do životních situací a problémů, díky nadhledu často zjistíme, že problém není zase tak velký.

 

K zastavení na oběd se naskytla malebná vesnička Úholičky. Krátce poté, co jsme usedli k venkovnímu posezení, prošel kolem nás Svatováclavský průvod v čele s Přemyslem Oráčem. Z pódia se nesla skladba Smetanovy Vltavy a její tóny nás doprovodily až ke břehu řeky Vltavy. Ač jsme šli proti proudu, cesta plynula hladce. Před závěrečným kopcem zpět k Levému Hradci poutníci společnými silami vytlačili vozík s Pavlem vzhůru a za krátko už nás čekala provázená prohlídka kostela Sv. Klimenta spolu s výkladem o hradišti.

 

Závěrečný kruh shrnul prožitky pouti. Inspirací byly kartičky, které opět velmi dobře synchronizovaly s osobními tématy účastníků. Především noví poutníci hodnotili pouť jako velmi zajímavý a vydařený den.

 

Již teď se těšíme na další společné putování.

Děkujeme za podporu Nadačnímu fondu pro Pelhřimovsko.

 

FOTOGALERIE

Reference:

Ahojky, moooc děkuji za překrásnou pouť, užili jsme si všichni  pěkný den, jsem ráda, že jsem  svou maličkostí přispěla k dobré náladě.

Jíťa

 

Pouť se  mi opět velmi líbila. Až na jednu jsem s vámi už absolvovala celý jeden rok! Každá pouť byla trochu jiná. Vždy trochu jiná parta,  vždy trochu jiné osobní nastavení a vámi předložené téma. A to se pak zajímavě setkává nebo prolíná. Kouzelná je i "hra" s  kartičkami. Vaše poutě jsou pro mě jeden z mnoha způsobů jak si vyšší věk užívat. Abych to shrnula. Děkuji a těším se na další poutě.
 
Líba

 

O nás

Kruhcentrum, z. s
IČ: 02072491
Mírová 1247, 396 01  Humpolec 
Tel:   736 442 694, 776 780 801
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
BANKOVNÍ SPOJENÍ
Fio banka,a.s., číslo účtu: 2501138648/2010
Facebook logo

Newsletter