29. 6. 2019 LETNÍ POUŤ NA KLOKOTY U TÁBORA

29. 6. 2019 letní pouť na poutní místo Klokoty u Tábora byla prozářena sluncem a otevřeným srdcem všech zúčastněných.

 


29.6.2019 lidé z různých míst vyrazili společně na doprovázenou pouť do Klokot. Letní pouť byla prozářená sluncem a otevřeným srdcem všech zúčastněných. Prvotně se takto setkávají lidé s handicapem s lidmi zdravými. Dnes už však na poutě chodí lidé, kteří chtějí být společně s novými známými, zastavit se ve své každodenní rutině či jít krajinou jinak, než obvykle.


Přivítalo nás krásné poutní místo Klokoty s otevřeným kostelem. Úvodní seznamovací kruh pouti vynesl téma cesty za zázrakem, jelikož právě Klokoty jsou spojeny se zázrakem - zjevení Panny Marie.  Dále jsme vznesli téma překonávání překážek a odhodlání a téma cestování.

 

V duchu tématu jsme byli svědky mnoha zázraků. Avšak takových zázraků, které se dějí postupně a navazují na vnitřní odhodlání a předchozí práci. 


Trasa vedla poněkud náročným terénem. A tak jsme překážky v podobě krkolomné cesty plné kamenů a kořenů z kopce a do kopce překonávali společně. Václav s francouzskými holemi byl odhodlán zvládnout opět celou cestu po svých, ale že bude muset zvládnout i takto náročný terén, to netušil. Nicméně to dokázal. Podobně Pavel na vozíku si určitě užil své. Pro ty, co ho vezli, to byl velmi náročný úkol a patří jim velký dík. Především Robertovi, Hance a Anetě.


Na oplátku Pavel na asfaltové rovince se postavil sám za svůj vozík, na který se posadil ten, kdo ho právě vezl a Pavel za opory vozíku dokázal ujít mnoho metrů po svých. Velmi jsme ocenili, jak na sobě pracuje a zlepšuje se.

 
Další zázraky se odehrávali uvnitř některých účastníků. Jsou to vnitřní posuny a prožitky, které nejsou vidět a jsou velmi osobní.  Často řeší dlouhodobé trápení. Nelze sdílet.

 

Zázraky  přicházeli i z vnějšku – nádherná zvonkohra kostela přesně navazující na naše slova, nečekaná komentovaná prohlídka kostela s bohatým výkladem.

  

Závěrem lze konstatovat, že se opět sešla skupinka lidí, kteří chtějí být přínosem pro druhé, jsou empatičtí a zajímají se mnohé rozměry života. Reference účastníků dokazují, že společné poutě mají opravdu smysl. Je to událost s mnoha aspekty vidění života.

  

Děkujeme za možnost realizovat tuto aktivitu našim podporovatelům.

  

 

   

 

 

FOTOGALERIE

 

Reference:

 

Byla to nejkrásnější akce za posledního 3/4 roku, takže moc díky.

Dana

 

Děkuji za poslané fotky. Mohla jsem si tak opět připomenout a zavzpomínat na sobotní den, který byl pro mě setkáním s milými a pohodovými lidmi v krásném prostředí. Určité okamžiky z tohoto dne se mi vracejí a znovu si je prožívám. Chtěla jsem ještě dodat, že jsem větší část cesty šla s Vašíkem a jeho přístup k životu s jeho milým úsměvem byl pro mě inspirací. I složité životní situace jsou řešitelné, jen člověk nesmí ztrácet naději.

Jana

 

Chci opět poděkovat, sobota byla pro mne oáza klidu a setkání s fajn přáteli. Jsem za vás všechny vděčná, velice mi setkání s vámi pomáhají najít svoji sílu a cestu, zamyslet se a hledat, jsem a budu věčný hledač a nenapravitelný idealista, který věří v dobré lidi. Posun, kterého si u sebe nejvíce cením, je ten, že už alespoň snad trochu dokáži naslouchat lecčemu, ale vzít si z toho jen to, co jsem já, co se mnou rezonuje, být zase o krok víc sama sebou a poslouchat sebe.

Martina.

 

Pouť byla opravdu vydařená a můj obdiv mají Vašík a Pavlík. Oba dva to zvládli na jedničku. Hluboce před nimi smekám. Všichni zúčastnění byli super a procházka krásnou přírodou se musela všem líbit jako i posezení u dobrého jídla a pit v hospůdce na břehu Lužnice. Poutní místo s krásným kostelem a zahradou i výklad historie tohoto místa bylo pěknou tečkou za naší poutí. Děkuji všem, kdo se podíleli na realizaci této poutě a budu se těšit na další setkání.

Miluše

 

 

O nás

Kruhcentrum, z. s
IČ: 02072491
Mírová 1247, 396 01  Humpolec 
Tel:   736 442 694, 776 780 801
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
BANKOVNÍ SPOJENÍ
Fio banka,a.s., číslo účtu: 2501138648/2010
Facebook logo

Newsletter