25. 5. 2019 MÁJOVÁ POUŤ Z HOSTIVIC DO HÁJKU

25. 5. 2019 jsme se vydali po prastaré tzv. hájecké poutní stezce. Původně tato stezka vedla z Prahy do Němec. Dnes nás může vést od Pražské Lorety k Hájecké Loretě ve Františkánském klášteře.

 

V sobotu 25. 5. 2019 lidé s různými handicapy a lidé z široké veřejnosti se vydali na společnou doprovázenou pouť. Tentokrát jsme šli po stopách dávných poutníků prastarou poutní stezkou z Hostivic do Hájku. Cílem takového dne je prožít den ve společnosti rozličných životních příběhů, pomoci si navzájem, sdílet a naslouchat.

Po úvodním seznámení a nastavení témat pouti nás místostarosta obce Hostivice p. Kučera provedl místním zámkem a jeho historií. Dostalo se nám nevšedního výkladu plného zajímavých historických souvislostí.

Poté jsme se vydali na cestu. Vytvořila se příjemná hovorná skupinka. Hájecká poutní stezka je významná tím, že její kaple lemující celou trasu jsou největší svého druhu ve střední Evropě. V rovinaté rozhlehlé krajině působí jako monument.

Na závěr nás čekalo milé přijetí bratra Vianneyho, který nás provedl Františkánským klášterem v Hájku a vtáhl nás do nesmírně vřelého a laskavého vyprávění. Poseděli jsme v hájecké Loretě a prožili jsme si modlitbu za poutníky. Prošli jsme i dalšími prostorami kláštera. Po ukončení prohlídky jsme vytvořili závěrečný kruh pouti ještě v bezprostřední blízkosti kláštera.

Pouť jsme zhodnotili jako velmi vydařenou. Dostalo se nám laskavého přijetí jak od Městského úřadu Hostivice tak od kláštera v Hájku. Tématem pouti bylo tentokrát putování jako takové. Tedy pouť za určitou prosbou, přáním, hledáním odpovědí či za posunutím svých limitů.  Svá přání a prosby jsme odevzdali ke splnění. A své limity? Pro několik účastníků byla pouť opravdu silným osobním prožitkem v souvislosti s jejich fyzickými limity. Dokázali překonat nepohodlí, bolest a celou délku pouti zvládnout bez jediné pomoci. Mají nesmírný obdiv nás všech a jistě obrovský pocit uspokojení sami ze sebe.

Poděkování za možnost uskutečnění této aktivity patří našim podporovatelům Městu Humpolec a Nadačnímu fondu Pelhřimovska a našim partnerům pouti Městu Hostivice a klášteru Hájek. Velmi děkujeme.

Průvodci této pouti byli Bc. Ivana Kmochová a RNDr. Jan Bím.

Za Kruhcentrum, z.s.

 Ivana Kmochová


     

 

FOTOGALERIE

Reference:

 "Ještě jednou děkuji za krásnou pouť v Hostivicích. Putování stezkou do Hájku bylo krásné. Povídání člověka z řádu Františkánů a prohlídka kláštera, to bylo něco výjimečného a něco, co člověka dokázalo dle mého názoru dobít energií.
Těch mých sedm kilometrů po svých, to byla třešnička na dortu. Velice si vážím toho, že jsme taková parta úžasných lidiček, kteří si vzájemně pomohají. Například s tlačením vozíku.
Těším se na další poutě."

Vašek....

"Jsem rád, že jste se v hájeckém klášteře cítili dobře a mohli jste zakusit něco hezkého. Bylo to pro mě milým setkáním. Vždyť každý z Vás mě v sobě něco moc hezkého."

P. Jan M. Vianney Dohnal OFM

...

NAPSALI O NÁS:

Žiju s handicapem

 

 

 

 

 

O nás

Kruhcentrum, z. s
IČ: 02072491
Mírová 1247, 396 01  Humpolec 
Tel:   736 442 694, 776 780 801
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
BANKOVNÍ SPOJENÍ
Fio banka,a.s., číslo účtu: 2501138648/2010
Facebook logo

Newsletter