13. 4. 2019 POUŤ - VRBENSKÉ RYBNÍKY V JIŽNÍCH ČECHÁCH

13. 4. 2019 nás Velikonoční společná doprovázená pouť zavedla do Jižních Čech.  Vrbenské rybníky jsou vzácná lokalita oplývající neuvěřitelnou bohatostí co do pestrosti fauny i flóry.

Ve spolupráci se společností ARPIDA, z.ú., České Budějovice, která se věnuje lidem se zdravotním postižením, bylo možné využít příjemné vnitřní prostory této organizace přímo na počátku poutní trasy.

Doprovázené poutě s sebou nesou vždy konkrétní téma. Tentokrát se vázalo k velikonočním svátkům. Metaforicky jsme převzali téma znovuzrození. Téma jsme otevřeli ve smyslu zamyšlení, co máme v sobě uvnitř hluboko ukryto pod různými nánosy života, ať už jde o dávné touhy, sny nebo různá popření sebe sama.

Po úvodním kruhu jsme vstoupili do rezervace a rozloučili se s městem povídáním o jeho historii. Povídání si připravila Nikola z centra denních služeb Medou, z.s. Humpolec, která se aktivně zajímá o historii.  Následně nás přivítalo „chechtání“ racků – fascinující pohled na rybník plný těchto bílých ptáků, kachen, rybáků a dalších. Pouť vedla po hrázi mezi rybníky. Proměňovala se vodní hladina, proměňovaly se i naše osobní cesty a vzájemná sdílení. Účastníci se přirozeně střídali při vezení vozíčkářů. Příjemný terén dal možnost prostřídat se u vozíku všem, kdo měl zájem. Tak, jak se účastníci střídali při pomoci druhým, tak se prolínali i ve vzájemném sdílení a poznávání nových životních příběhů. Dá se říci, že v rámci této společné pouti proběhlo několik osobních mikropoutí.

Společná zastavení nás vedla k zamyšlení o bohatosti krajiny, zkoušeli jsme se ponořit pouze do zvuků přírody, zkoumali jsme téma vody jako základu života. Při jednom z posledních zastavení se jednomu z účastníků podařilo zachytit kroužícího orla, který se s námi pomyslně rozloučil na hranici přírodní rezervace.

Závěrečný kruh v Arpidě shrnul prožitky a poznání. Účastníci si odnesli další z prožitků společného bytí. Vyjádřili jsme uspokojení z toho, že lidé mají chuť opustit své pohodlí či zaběhnuté životní koleje a vydat se pomoci, poznat nové životní příběhy a nová místa. Naše pouť byla tentokrát v komornějším počtu, o to  více intimnější.

Děkujeme za podporu a spolupráci všem zúčastněným subjektům.

Ing. Jiří Veselý, Medou, z.s., Humpolec, Arpida, z,ú. České Budějovice

   

 

 Za Kruhcentrum, z.s., Ivana Kmochová

 Podpořili nás:

             

Napsali o pouti: www.žijushandicapem.cz

FOTOGALERIE

O nás

Kruhcentrum, z. s
IČ: 02072491
Mírová 1247, 396 01  Humpolec 
Tel:   736 442 694, 776 780 801
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
BANKOVNÍ SPOJENÍ
Fio banka,a.s., číslo účtu: 2501138648/2010
Facebook logo

Newsletter