26. 5. 2018 MÁJOVÁ POUŤ LIPNICE NAD SÁZAVOU

      

       26. 5. 2018 jsme šli májovou společnou doprovázenou pouť z Orlovských lesů na Lipnici n. Sázavou.

      Cílem pouti byla Bílá věž na Lipnici n. Sázavou.

      Záměrem bylo propojit se s osobnostmi cesty – Jiřím Wolkerem, Jaroslavem Haškem a skautskou tematikou.

 

O dost jiná pouť než předešlé …moudrá, uvolněná a veselá….

 

 26. 5. 2018 jsme šli májovou společnou doprovázenou pouť z Orlovských lesů na Lipnici n. Sázavou.

Cílem pouti byla Bílá věž na Lipnici n. Sázavou.

Záměrem bylo propojit se s osobnostmi cesty – Jiřím Wolkerem, Jaroslavem Haškem a skautskou tematikou.   

Skoro nic z toho se ale nestalo….:-)

 

Úvodní komunikační kruh otevřel tématiku skautingu – jejich princip spolupráce, týmového ducha, rozmanitosti složení skupin i sepětí s přírodou. Jedna z karet úvodního kruhu nesla název Opouštění a předznamenala tak celou naši pouť. Jediné, co bylo z celého záměru pouti naplněno, bylo totiž pouze cílové místo – Lipnice nad Sázavou. Vše ostatní se odvíjelo naprosto jinak, v jiném sledu i s dosažením jiného místa ukončení pouti. 

A tak se stalo třeba toto:

…celá skupinka se společně mimo plán setkala až u občerstvení U Vodníka 

…nedošlo k žádné meditační zastávce, k žádným průvodním slovům během cesty

…památník Jiřího Wolkera jsme úspěšně minuli a spěchali rovnou k Jaroslavu Haškovi

 

…zažili jsme hodně vzájemného poznání, sdílení a povídání

 

…užili jsme si hodně legrace (třeba cross vozíkem rozbahněnou cestou, kamenné oko se zeleným zákalem, setkání s klokany, odřené koleno, pokřivené brýle…)

 

…oběd v „Haškově restauraci“ byl nedílnou součástí pouti

 

..závěrečným místem se stala Ústa pravdy – útvar vytesaný ve skále na opačném konci  Lipnice než původně plánovaná Bílá věž.

 

Přesto to byla pouť

...velmi bohatá na vzájemné sdílení a povídání

....velmi veselá a uvolněná

....naprosto nezapomenutelná

 

Poselství, která tato pouť přinesla, vnímám především v tom, že je dobré mít záměr.

Už ale není nutné kontrolovat způsob provedení.  Dovolili jsme si být spontánní, uvolnění a tvořit vše společně a za pochodu.

Záměr spolupráce, vzájemného poznávání a povídání i hlubšího zamyšlení byl naplněn, a přesto jinak, než obvykle.

Někdo si našel chvilku pro meditaci, někdo si hodně povídal, někdo četl „zprávy z krajiny“, jiný užíval krásnou přírodu…a všichni společně jsme se ztišili na závěr a naslouchali Ústům pravdy, sami sobě, druhým…

Byla to pouť, která ukázala, že je dobré opustit i fungující systém, otevřít se a nechat se vést, dát důvěru prostoru…

Může tak přijít něco nového, osvěžujícího a tvořivého – nemusí to být lepší nebo horší – ale jiné, zajímavé a především – velmi obohacující.

Dovolili jsme si to přijmout a důvěřovat.

Možná se tato pouť stane takovou vzpomínkou, až se budeme někdy v životě bát pustit zaběhnutého, že „opouštění“ je důležitý moment v životě a tak to jednoduše s důvěrou pustit…:-)

Ivana Kmochová

 

FOTOGALERIE

Reference:

 

 

Chtěla bych upřímně poděkovat za nesmírně příjemné a pozitivní putování, plné zajímavých okamžiků. Sama za sebe vnímám tento čas jako zastavení se v rychlém sledu pracovních povinností, smysluplné setkání se s přáteli i zklidnění v krásné přírodě.

 

Těší mě (a ráda předávám) pozitivní zpětné vazby od přátel z Medou. Pro někoho je to více o poznávání nových lidí, pro někoho vzácná možnost  trávit čas mino rodinu, pro někoho příležitost bezpečného putování krajinou. Pro všechny pak velký krok k dospělosti. Právo na to „dospět" jakkoliv se nám to zdá samozřejmé, pro určitou skupinu lidí samozřejmé není. Jsou to právě lidé s mentálním postižením, kde hrozí nebezpečí, že bez podpory zvenčí by  mohli zůstat věčnými dětmi. A v neposlední řadě je to pro ně (vlastně pro nás všechny) další pozitivní zkušenost. Vždyť to, jak smýšlíme o druhých, o svém okolí, o událostech v našem životě a o sobě samých nás velmi ovlivňuje – tvoří naši realitu. A tahle realita je úžasná :)

 

Zuzka Žaloudková, CDS Medou, z.s.

 

Pouť se mi líbila, mohl jsem si během putování velmi příjemně a uvolněně popovídat, což pro mne zatím byla spíše vzácnost. Jsem rád, že jsem mohl fotit, že jsme šli pěkným přírodním prostředím s větším podílem lesa, velmi se mi líbilo místo zastavení u rybníka s molem, a i závěrečné "cílové" místo s velkými ústy. Jsem rád, že jsem přispěl k úspěšnému vytlačení a i svezení tentokrát jediného vozíku v závěrečné části poutě. Líbila se mi celková příjemná a uvolněná atmosféra - to je pro mě osobně vždy dost podstatná složka vlastně každé akce, které se zúčastním, a tak jsem mohl celý den vnímat jako pohodový. Také jsem si opět povšimnul příznivého vlivu spolubytí zdravých osob a osob s různými typy větších limitů různého druhu.

Pavel

 

Děkuji za příjemně strávený den. Nemohu se zbavit pocitu, že s  každým účastníkem poutě jsem měla něco společného ať už se to týkalo mé minulosti, nebo současnosti. Jako bych byla od každého kousek. Takže to bylo velmi inspirativní.
 
Martina
 
Jako pokaždé, tak i tentokrát jsem byla velmi spokojená s poutí a velice mě mrzí, že se té příští nemohu zúčastnit. Ten den, který s poutníky prožiju, je pro mě vždycky něčím novým a nezapomenutelným. Jsem s vámi ráda a ráda zase půjdu. Přeji vám, aby se pouť vydařila a budu se těšit alespoň na fotky.
 
Míla
 
Akce byla podpořena městem Humpolec     

 

 

 

 

 

 

O nás

Kruhcentrum, z. s
IČ: 02072491
Mírová 1247, 396 01  Humpolec 
Tel:   736 442 694, 776 780 801
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
BANKOVNÍ SPOJENÍ
Fio banka,a.s., číslo účtu: 2501138648/2010
Facebook logo

Newsletter