7 . 10. 2017 Společná doprovázená pouť podél Vltavy

 
     7. 10. 2017 jsme se vydali na společné putování podél Vltavy.
     Tato pouť bylo o dost jiná  než  předchozí poutě. Hned v počátku jsme byli obdarování srdíčky,
      a to  perníkovými i kovovými ručně vyráběnými. 
      A tak se vytvořila skupina lidí ověšená barevnými srdci.
      Šli jsme zkrátka takovou srdeční pouť … nebo pouť od  srdce k srdci….?
      Byli jsme obdarování spoustou dobrot. To vše dalo vzniknout přátelské a souznějící atmosféře.

 

7. 10. 2017 jsme se vydali na společné putování podél Vltavy. Tato pouť bylo o dost jiná, než předchozí poutě. Hned v počátku jsme byli obdarováni srdíčky, a to perníkovými i kovovými ručně vyráběnými.  A tak se vytvořila skupina lidí ověšená barevnými srdci. Šli jsme zkrátka takovou srdeční pouť … nebo pouť od srdce k srdci….? Byli jsme obdarování spoustou dobrot. To vše dalo vzniknout přátelské a souznějící atmosféře.

Začínali jsme v 10h u Trojského zámku. Do cca 10h pršelo. Od 10h pršet přestalo a obloha se vyjasnila  do krásné modré. Později se tak různě proměňovala. Pouť  zahájila  cesta do labyrintu – labyrint má jedinou správnou cestu do středu.  Máme i my jedinou správnou cestu do svého středu? Cesta životem se občas mění v cestu bludištěm, ale stále hledáme tu správnou cestu do svého středu, k sobě samým, procházíme labyrintem svého života. V našem pomyslném labyrintu jsme střed našli a odměnou byly dary v podobě lískových oříšků, moc dobrých :-). 

Další cesta plynula s proudem Vltavy. Z jedné strany břehu divoká příroda, z druhé strany město. Příroda byla tak bohatě vybarvená jako už dlouho ne. Užívali jsme si barev, povídání a společného bytí. Zastavovali jsme se k posezení u dobrého pití, k navnímání krajiny, k občerstvení se dobrotami. Bylo jich dost, a tak jsme rádi využili náš „zásobovací vůz“, který nám ochotně poskytl  Vašek, náš nový kamarád. Svojí odhodlaností a houževnatostí absolvoval většinu cesty po svých, abychom se s tím zkrátka nemuseli nosit :-). Krásné bylo povídání o podobenstvích Vltavy jako řeky a Vltavy jako známé skladby tak, jak se mění hudba i řeka v průběhu toku.

Přívoz v Roztokách nás převezl na druhý břeh, zpět do města a vlakem jsme se vrátili do Tróji. Jak už bývá zvykem, zakončili jsme naše putování společným posezením u dobrého jídla, tentokrát vlastně už večeří.

Tato pouť, i když se to na první pohled možná nezdálo, přinesla mnoho aspektů - dary, srdce, vlastní tvorbu, pohostinnost, sounáležitost, blízkost, odhodlání a houževnatost, barvy, společné tvoření do budoucna, radost a veselí, hodně legrace, pošťuchování, legrace ze sebe navzájem – což je známka pravého přijetí  a „mít rád“. A možná mnoho dalšího….každý může doplnit dle svého.....

Moc děkujeme Honzovi a Pavlovi za skvělou fotodokumentaci. Prohlédněte níže.

FOTOGALERIE

Podpořili nás:

Město Humpolec

O nás

Kruhcentrum, z. s
IČ: 02072491
Mírová 1247, 396 01  Humpolec 
Tel:   736 442 694, 776 780 801
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
BANKOVNÍ SPOJENÍ
Fio banka,a.s., číslo účtu: 2501138648/2010
Facebook logo

Newsletter