TERMÍNY DOPROVÁZENÝCH POUTÍ 2019 LIDÍ ZDRAVÝCH A HANDICAPOVANÝCH

 

       

      

           30. 11. 2019

    Adventní společná doprovázená pouť 
                       v Třebíči

        


Místo setkání:
  Třebíčské centrum, z.s., Františka Hrubína 753, Třebíč (budova bývalé MŠ)

Čas: 10h

S sebou: pohodlné oblečení a boty dle počasí na celodenní pobyt venku, jídlo, termosku s teplým nápojem, rukavice, čepici, pláštěnku nebo deštník

ZAJIŠŤUJEME SPOLUJÍZDU - informujte, prosím, zda místo v autě poptáváte nebo nabízíte. Díky podpoře NF pro Pelhřimovsko řidičům cestu proplatíme.

Na akci přihlašte své místo do 28. 11. 2019 na kontaktech: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 736 442 694. Děkujeme.

Adventní pouť nás vede do Třebíče, města, jež je zapsáno jako město památek UNESCO. Zvláště jeho Židovská čtvrť je velmi krásná a působí mysticky. Je unikátní v tom, jak se ji podařilo zachovat, navíc v úzkém propojení s Bazilikou sv. Prokopa. Židovskou čtvrť navštívíme. Většinu pouti se však budeme pohybovat v přírodním prostředí Třebíče. Propojíme se zde s místními organizacemi. Jednou z nich je Třebíčské centrum, z.s., které nám poskytne své prostory pro úvodní a závěrečný kruh pouti. Velmi děkujeme za vstřícnost.

Jelikož budeme putovat den před první adventní nedělí, možná už uvidíme Třebíč v jejím vánočním hávu. Nechme se překvapit. :-)

 

Co je společná doprovázená pouť:

Společné doprovázené poutě mají za cíl společně strávený čas, jeden den lidí z různých oblastí sociálního spektra, kteří by se v běžném životě pravděpodobně nepotkali. Společný čas tráví tak lidé aktivní a produktivní, lidé úspěšní a ambiciózní, lidé s viditelným zdravotním handicapem a lidé s handicapem dobře schovaným uvnitř sebe. Setkávají se lidé, kteří překonali těžké životní období s lidmi, kteří se v takovém období právě nacházejí.

Díky přirozenému pohybu přírodou odpadá ostych a obavy "co bych měl udělat, jak to říci..." apod. Vytváří se tak prostor pro inspiraci, navázání nových vztahů, nové životní perspektivy i rozvoj altruismu.

Doprovázená pouť s sebou nese znamení naší cesty životem. Je úkolem průvodce tato znamení vnímat, zvědomovat je. 
Doprovázené poutě využívali lidé od nepaměti jako místo setkání s druhými, se sebou, jako prostor pro poznání či pro spojení s energiemi Vesmíru, božstev apod. V současnosti je doprovázená pouť jednou z metod sebepoznání a pohybuje se mezi koučinkem, intuitivním rozhovorem a vlastní introspekcí. Skupinová pouť pracuje s příběhy, s celkovým propojováním a poznáváním spojitostí mezi jednotlivými účastníky. Nabízí se nám tak skvělá možnost vidět své situace z jiného úhlu pohledu.

Pouť je zrcadlem života – volíme cesty, rozhodujeme se, jednáme jistým způsobem.  Pouť nese svůj záměr, to ji odlišuje od běžné turistiky. Záměr obvykle objevíme v úvodním seznamovacím kruhu.

Společná pouť tak nabízí přirozenou formou
:

 • zastavení v životě
 • vzájemnou inspiraci
 • společný čas v přírodě
 • přirozený pohyb
 • poznání, jak účinně druhému pomoci
 • naplnění potřeby altruismu


Cena:
 každý dle své spokojenosti a možnosti na konci poutě

Strava: nápoje a svačinu si zajišťuje každý účastník sám. Obvykle většina účastníků zakončí pouť ještě společným dobrým jídlem v restauraci.

Reference účastníků proběhlých poutí přečtěte ZDE.

Více o poutích:  http://www.kruhcentrum.cz/doprovazene-poute, www.doprovazenepoute.cz
 

Kdo jsou průvodci pouti?

Bc. Ivana Kmochová - průvodce relaxačními a meditačními technikami, doprovázenými poutěmi a psychohygienou, vede spolek Kruhcentrum, z.s.

RNDr. Jan Bím - průvodce osobním a firemním duchovním růstem, poutník

 www.ivanakmochova.cz, www.janbim.cz


Jak konkrétně pouť probíhá?

 

 • Sejdeme se na určeném místě.
 • Průvodci seznámí s tématem pouti a dalšími důležitými body.
 • Pomocí inspiračních kartiček se navzájem lehce seznámíme.
 • Vydáme se na vlastní pouť.
 • Vždy nás čeká nenáročná a krátká trasa, aby byla zvládnutelná pro každého. Na trase probíhá mnoho zastavení, kdy se dozvíte  něco o přírodě, něco o konkrétním místě nebo budete mít příležitost vyzkoušet si nějakou techniku z oblasti koučinku, meditace či sebepoznání. Po celou dobu se přirozeně setkáváte a povídáte s ostatními lidmi, jdete společně nebo o samotě. Můžete se plně zapojit do celého dění nebo být opodál a pozorovat. Vše je v pořádku a většinou si každý projde pozicí aktivního účastníka i pozorovatele zpovzdálí.
 • Po zvládnutí cíle pouti průvodci shrnou důležité momenty a poznání, která pouť přinesla. Každý z účastníků má příležitost vyjádřit své vlastní poznání a postřehy, pokud chce hovořit.
 • Závěrečným povídáním oficiální pouť končí. Většinou pak vždy ještě zajdeme společně do restaurace na dobré jídlo.

 

Akce je podpořena      

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 PODROBNOSTI JSOU UPŘESNĚNY VŽDY PŘED KAŽDOU POUTÍ 

 

 

 

O nás

Kruhcentrum, z. s
IČ: 02072491
Mírová 1247, 396 01  Humpolec 
Tel:   736 442 694, 776 780 801
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
BANKOVNÍ SPOJENÍ
Fio banka,a.s., číslo účtu: 2501138648/2010
Facebook logo

Newsletter